Вичісування газону

16.01.2018

Вичісування газону (або як його ще називають скарифікація) проводиться весною для покращення властивостей ґрунту. Після цього він насичується киснем, що покращує розвиток кореневої системи газонних трав, стимулює ріст молодих корінців та зменшує загнивання старих коренів. Так як верхня частина газону прорізається, значно покращується водний баланс ґрунту, через що вода не застоюється. Паралельно з цим ножі піднімають на поверхню стару відмерлу траву, яка часто є джерелом поширення грибкових хворіб, найчастішими з яких є снігова пліснява. Після скарифікації зменшується кількість бур’янів на газоні. Необхідність такої процедури зростає після сніжної та тривалої зими. Скарифікатор після проходження дещо пошкоджує газон, через що втрачається його естетичний вигляд. Для швидшого відновлення газону, відразу після скарифікації вносять добрива.

Сама процедура вичісування газону проводиться з допомогою скарифікатора, який зовні дещо нагадує газонокосарку. Відмінність його полягає в робочому інструменті, а саме ріжучих елементах, які вертикально розрізають ґрунт на невелику глибину (від 1 до 4 см). Глибину скарифікації можна регулювати. В залежності від моделі, скарифікатор може бути з мішком, куди закидає вичесану траву, або без нього. В будь-якому випадку після процедури потрібно граблями зібрати залишки сухої трави. Деякі скарифікатори мають можливість замінити ріжучий інструмент на пружинні граблі.

Найкраще цю процедуру проводити весною після того, як газон вже повністю висохнув, в іншому випадку ґрунт буде вириватися разом з ножами, в результаті чого газон суттєво пошкодиться. Інколи проводять вичісування газону осінню, коли вже мине загроза затяжної спеки та перед початком сезону дощів. Слід пам’ятати, що невчасно зроблена скарифікація може знищити Ваш газон. Рулонний газон чи ні, вичісування необхідне. Так якщо газон скарифікують влітку – ми оголюємо кореневу систему газонних трав, яка під впливом високої температури та відсутності поливу засохне. Якщо скарифікація газону зроблена перед настанням морозів – то коренева система може підмерзнути.

Якщо у Вас немає скарифікатора, то цю процедуру можна виконати і вручну з допомогою спеціальних грабель-скарифікаторів. Але ефективність цієї процедури мабуть в 3-4 рази нижча (з власного досвіду) в порівнянні з механізованим інструментом. Також для цього Ви затратите значно більше часу, який Ви можете присвятити для відпочинку.

Замовити скарифікацію газону Ви можете заздалегідь вже з лютого місяця. Будьте впевнені, що Ландшафтна студія Bellweder проведе скарифікацію Вашого газону вчасно.