Топ-10 ландшафтних дизайнерів Європи та їхні проекти

16.01.2018

Ландшафтний дизайн - поняття досить молоде, остаточно сформувалося тільки в XX столітті. Вперше цей термін почав застосовуватися в Західній Європі, насамперед в густо населених і індустріально розвинених країнах: в Англії, Німеччині, Франції. В цих країнах глобальна індустріалізація і швидкий розвиток міст й передмість привели до незворотних змін навколишнього середовища. Сади і парки потребували негайного рятунку, а разом з цим поширилася мода на створення унікальних, не схожих одна на одну присадибних ділянок. Догляд за садом став важливим і необхідним.
На сьогоднішній день ландшафтний дизайн - це ціле мистецтво, метою якого є створення гармонії та краси в оточуючому нас середовищі: чи це міський історичний парк, або 4 сотки землі присадибної ділянки.

З усіх країн Європи Англія є батьківщиною та справжньою столицею країни «ландшафтного дизайну». Саме тут проводяться найбільш значущі події, виставки і фестивалі ландшафтного мистецтва. Англійські дизайнери задають світові тенденції в області ландшафтного дизайну. В цій статті ми хочемо представити вам 10 найбільш відомих та талановитих ландшафтних дизайнерів Європи 2015 року та їхні вражаючі роботи, котрі були визнані найкращими серед сотень інших витворів мистецтва.

1. Ден Пірсон і його дебютна робота з компанією Chatworth для Champagne Laurent-Perrier. У цьому саду є все - первоцвіти, черсак, жовтці, яскраві помаранчеві та рожеві плями примули, проточний водойму з фореллю Trout Stream і сад каменів Paxton`s rockery. Ця робота посіла перше місце на міжнародній виставці Chelsea Flower Show 2015 в номінації «Show Gardens (Виставкові сади)».

2. Грехем Бодл (Graham Bodle) і його робота «The Sculptor`s Picnic Garden», яка отримала перше місце на Chelsea Flower Show 2015 в номінації «Artisan Gardens (Природні сади)». Дубові гілки, що нагадують роги оленя, створюють незвичайний, наполовину прихований від сторонніх очей сад, в якому ростуть хвойні і трави.

3. Говард Міллер (Howard Miller) і його робота Dark Matter Garden (Темна матерія), що отримала перше місце на Chelsea Flower Show 2015 в номінації «Fresh Gardens (Новаторські сади)». Назва саду («Темна матерія») прямо пов`язана з темою влаштування всесвіту, а залізні прути уособлюють викривлення світлових хвиль в просторі під впливом гравітації цієї таємничої речовини.

4. Ян Сміт (Ian Smith) і його компанія «Acres Wild» виграли головний приз конкурсу спілки садових дизайнерів Великобританії 2015 року, представивши приватний сад в графстві Суррей, який судді назвали "трансформаційним проектом". На їхню думку, "... цей сад досягає однієї з найскладніших завдань в дизайні - він виглядає так, ніби існує на своєму місці вже не перший десяток років".

5. Шарлотта Роу (Charlotte Rowe) завоювала відразу три нагороди на конкурсі спілки садових дизайнерів Великобританії 2015 року, в тому числі, за кращі малі архітектурні форми і найкращий дизайн освітлення в сучасному саду в Уїмблдоні.

6. Розмарі Колдстрім (Rosemary Coldstream) і її відома робота Pocket Garden (Мініатюрний сад), що отримала нагороду SGD Awards 2014.

7. Ентоні Пол (Anthony Paul) - уродженець Нової Зеландії, працює практично по всій території Європи: його сади є у Великобританії, Новій Зеландії, Франції, Швейцарії. Однією з кращих робіт Пола є дивовижний сад Black & White Cottage в графстві Суррей - сад скульптур його дружини Ханни Пешарім (Hannah Peschar), у створенні якого він вклав велику частку зусиль.

8. Дайрмьюд Гевін (Diarmuid Gaving) - ірландець за походженням, однак кар`єру свою побудував у Великобританії. Ведучий популярного телевізійного шоу та невиправний скандаліст. У його стилі присутня легкість й простота. Його найвідомішою роботою є «Ірландський сад небес». За словами самого дизайнера, натхнення він черпав з фантастичних пейзажів фільму «Аватар».

9. Маркус Барнетт (Marcus Barnett) - виходець з Шотландії, був капітаном шотландських гвардійців, але з легкістю вивчився на садівника. На сьогоднішній день в його портфоліо можна знайти безліч проектів по всьому світу. Остання відома його робота Telegraph Garden отримала золоту медаль на виставці квітів Челсі-2015.

10. Банні Гіннес (Bunny Guinness). Вона з успіхом веде тематичну колонку в газеті, а також телепередачу про те, як правильно вирощувати сади. Неодноразово ставала тріумфатором виставки Челсі. Один з найзнаменитіших її проектів - сучасний погляд на «кухонний сад» - «The M&G Garden». Це сад, в якому можна жити, насолоджуючись ароматами і фарбами, і місце, де можна виростити врожай фруктів, овочів, пряних трав і квітів для букета. У її портфоліо також можна знайти проекти приватних садів і проекти, створені для комерційних структур.
Звичайно ж, це далеко не весь список талановитих ландшафтних дизайнерів Європи, які дивували, дивують і далі будуть дивувати нас своїми неперевершеними роботами. Щороку ландшафтні дизайнери в Європі і в усьому світі вигадують і втілюють у життя свої сміливі фантазії та ідеї про те, як перетворити сад, парк чи присадибну ділянку в справжній витвір мистецтва.