Системи автоматичного поливу

14.04.2018

Протягом останніх років все частіше влітку повторюються тривалі періоди без дощу та з підвищеною температурою. Через це травники висихають, цінні рослини гинуть, а загальна картина саду суттєво псується. Це змушує власників заміських будинків стояти по кілька годин з шлангом поливаючи власну ділянку або винаймати людину, яка буде цим займатися. Проте на сьогоднішній день цей процес повністю автоматизований. Системи поливу надають Вам можливість відпочивати влітку за межами свого будинку, не хвилюючись за свої рослини та газон. Спершу ніж почати роботу над системо поливу, потрібно затвердити місця посадки рослин та їх асортимент.

Після цього потрібно визначитись з ділянками, які необхідно полити. Ділянки з рослинами мають один характер поливу, а ділянки з рослинами інший.Після цього потрібно з’ясувати з якого джерела постачатиметься вода. Тут можливі наступні варіанти: загальноміська система водопостачання, свердловина, криниця, природня чи штучна водойма. Коли це зроблено, то потрібно визначити дебет води з джерела водопостачання, тобто кількість води, яку здатне видавати джерело водопостачання за годину. Ще однією характеристикою, яка впливатиме на розрахунки системи поливу є тиск, під яким подається вода. Тепер, коли відомі вихідні умови виконують проект системи поливу. Для цього на ділянках під газон розкидають зрошувачі або ротори. На ділянках з висадженими рослинами використовують крапельний полив або дозатори, певного типу. Різниця між роторами та зрошувачами полягає у відстані, на яку здійснюється полив. Різниця між крапельною трубкою та дозатором полягає в тому, що в трубці отвори розміщені через якусь кратну відстань (50 см чи 1 м). а дозатор підводиться індивідуально до кожної рослини.

Однією з головних умов, розміщення роторів та зрошувачів в системі автоматичного поливу, є щоб вони перекривали один одного. Причиною цього є нерівномірність поливу самого ротора під собою та в кінці радіусу його дії. В іншому випадку це візуально позначиться на травнику. Після цього потрібно вирахувати витрату води зрошувачів на годину та порівняти її з дебетом води. Якщо витрата води перевищує дебет, тоді потрібно розділити в часі роботу зрошувачів, згрупувавши їх таким чином, щоб вони знаходились поруч, а витрата води не перевищувала дебет. Тому в залежності від цього ці групи зрошувачів об’єднують на зони. Роботу зон автоматичного поливу регулюють електромагнітні клапани, які отримують сигнал від контролера (програматора) по електрокабелю. Проте, якщо дебету води не достатньо для роботи, тоді його збільшують за рахунок додаткової ємкості для води.

Якщо тиск для роботи роторів чи зрошувачів не є достатнім, то його регулюють з допомогою додаткового насосу.
Тут коротко описані деякі основні принципи обрахунку, проекту системи поливу. Проте в кожному конкретному випадку, можуть виникнути деякі підводні камені, які потребують певних технічних рішень. Тому найкраще звернутися до наших фахівців для прорахунку системи автоматичного поливу. Це значно пришвидшить роботу, над реалізацією ландшафтного дизайну Вашої ділянки та в процесі подальшого догляду за рослинами. В нас є досвід роботи в монтажі систем автоматичного поливу не тільки у Львові та області, але й за її межами.