Рулонний газон

31.03.2018

Існує думка, що використання рулонного газону це престижно, проте це в першу чергу спосіб досягнути швидкого ефекту. Досить важливим фактором тут є склад травосуміші. Найчастіше в склад травосуміші входить один вид, проте різних сортів. Більшість компаній, які вирощують рулонний газон використовують насіння елітних сортів трав, яке досить вартісне. Переважно воно походить з Голландії чи США. Саме це забезпечує його високу якість.За способом вирощування рулонного газону виділяють наступні: у відкритому ґрунті на полі та на плівці. Відмінність їх в тому, що з поля рулонний газон зрізається спецтехнікою шаром 1,5-2 см, при цьому пошкоджується коренева система десь на 70%. Рулонний газон з плівки шаром 3 см та просто скручується без додаткових механізмів. Для того, щоб рулонний газон можна було зрізати на полі його вирощують 1,5 роки, для рулонного газону з плівки достатньо 2 місяці. Стандарт рулонного газону в Україні це 40 см ширини та 2 м довжини. Вага одного рулону орієнтовно 17-25 кг, в залежності від вологості ґрунту.

Ще одним найважливішим аспектом є транспортування рулонного газону. Рулони газону складають на палети по 50 шт (40 м.кв), орієнтовна вага яких близько 1 т. Варто пам’ятати, що якщо температура повітря вища за 25 ºС та високій вологості повітря рулонний газон може запаритися. Саме тому в більшості випадків транспортування рулонного газону здійснюють вночі. Очевидно, що влітку ризики транспортування вищі. Також не варто зволікати з укладанням рулонного газону, оскільки найкращого результату можна досягнути застеливши його не пізніше 24 годин від моменту зрізання. Після 36 годин на газоні можуть з’являтись зміна забарвлення, сухість рулону, трава інколи робиться тонкою. Проте за 2 тижні за умови правильного догляду цього можна позбутися. У випадку якщо за певних умов не вдалось використати всі рулони, то їх варто зняти з палета в затінене місце.

Якщо температура повітря висока, тоді для зберігання до наступного дня рулони потрібно розкрутити та полити водою.Ще одним плюсом рулонного газону є його однорідний вигляд та гальмування росту бур’янів, оскільки їм важко пробитися крізь щільну дернину. Багато хто побоюється купувати рулонний газон через його вартість, оскільки на перший погляд різниця в ціні помітна. Проте якщо підрахувати затрати по створенню посівного газону, та доведення його до такого вигляду, як рулонний, то різниці практично немає. З нашого досвіду можем сказати, що сіяти газон виправдано, якщо площа відведеної ділянки під газон більше 350 м.кв. Отож, якщо пріоритетом озеленення Вашої ділянки є час, то рулонний газон Вам в цьому допоможе. Наша студія ландшафтного дизайну Bellweder надасть весь спектр послуг з укладання рулонного газону та догляду за ним.