Проектування озеленення ландшафтного дизайну

16.01.2018

Сам процес озеленення ділянки починається з ландшафтного проектування і закінчується тоді, коли вже всі дерева висаджені, а газони сформовані. Схема проста: спочатку створюється ландшафтний проект ділянки, потім - благоустрій та озеленення. Від якості проекту повністю залежить не тільки зовнішній вигляд саду, але і відсутність проблем у майбутньому (необхідність переробок, виникнення проблем по догляду та ін).

Головне завдання ландшафтного дизайну - створення гармонії і краси в поєднанні з практичністю і комфортом. Кінцева мета робіт з благоустрою садової ділянки – зробити будь-яку територію зручною для використання людини. А такі елементи ландшафтного дизайну як, дерева, кущі, квітники і водойми роблять ділянку красивою. Проект ландшафтного дизайна ви можете переглянути на окремій сторінці нашого сайту.
В процесі проектування та підбору асортименту рослин керуються загальними правилами дизайну та композиції. Проте цього не достатньо. Обов’язково потрібно врахувати кліматичну зону, рельєф ділянки, характеристики ґрунту, водний режим ділянки та її освітленість, стійкість самих рослин.

Щоб не потрапити в халепу, засаджуючи хаотично ділянку вподобаними рослинами, складіть проект (самі або за допомогою професійного дизайнера) і сплануйте все заздалегідь. Слід пам’ятати, що посадку дерев та інші вже виконані роботи по озелененні не завжди повернеш. Створювати сад, планувати присадибну ділянку, подвір’я без проекту все одно, що будувати будинок без фундаменту. Для хорошого ландшафтного проекту, потрібно володіти відмінним смаком, досвідом і знаннями з різних сфер, таких як садівництво, ландшафтна архітектура і навіть інженерна справа. Якісне виконане ландшафтного проекту дозволить надалі заощадити кошти і час при виконанні ландшафтних робіт, а також позбавить від зайвих клопотів при подальшій експлуатації ділянки.
Основні елементи озеленення:

  • дерево-чагарникові групи;
  • створення квітників (клумб, рабаток, міксбордерів, розаріїв);
  • вертикальне озеленення;
  • створення газону;
  • альпійські гірки і рокарії;
  • штучні водойми.
  • МАФи
  • садові доріжки.

Дерево-чагарникові групи - один з найпомітніших видів озеленення. Вони виступають основним засобом, який декорує ділянку. З їхньою допомогою можна створювати лінію, форму та добавляти колір.
Квітники - найбільш численні рослинні композиції в ландшафті майбутнього саду, найяскравіші акцентні деталі: ними оформляються зони відпочинку, водойми, ділянки перед входом в будинок. Квітники надають саду закінченість і різноманітність.

Вертикальне озеленення використовують для оформлення та захисту від шуму і пилу фасадів, стін будівель, для створення зелених стін - ширм, які поділяють окремі зони саду. Це простий, доступний і ефективний прийом оформлення займає особливе місце в зеленому будівництві.

Газон - невід`ємна частина благоустрою будь-якого саду, що створює чудовий зелений фон для квітників, чагарників і дерев, поєднуючи в єдине ціле всі функціональні зони саду. Детальніше про догляд за газоном

МАФи – (малі архітектурні форми) можуть нести як естетичне так і функціональне призначення. Найпоширеніші з них – лавочки, садова скульптура, сміттєзбірники, перголи, трильяжі, альтанки, навіси та ін.
Садові доріжки – роблять ділянку зручною в користуванні. Вони повинні не тільки виконувати функцію сполучення між різними частинами саду, але й естетично виглядати. Цього можна досягнути шляхом візерунків на мощенні, використанні орнаментів або комбінації різних матеріалів.

На першому етапі озеленення необхідно скласти концепцію саду, його основну ідею. Таким чином він буде не просто красивим, а наповнений змістом. Коли вже ідея сформована – вибирають за допомогою яких основних елементів ландшафтного дизайну її можна реалізувати.

При підборі асортименту рослин бажано дотримуватися кількох порад:

  • На стадії складання проекту ландшафтного дизайну враховуйте розташування всіх будівель і підберіть рослини;
  • Не менш важливий процес - підготовка ґрунту до озеленення. Тому заздалегідь подбайте про вирівнювання рельєфу (якщо це потрібно) і удобрити землю органічними та мінеральними добривами;
  • Прокладіть дренажні канави і продумайте систему водопостачання ділянки;
  • Враховуйте температурний режим вашого регіону і ступінь освітленості території;
  • Продумайте трав`янисту частину озеленення: виберіть найбільш невибагливі види садових трав, якими заповніть «голі просвіти» між деревами та чагарниками;
  • Обов`язково висадіть кілька вічнозелених рослин, вони відмінно прикрашають ландшафт в будь-який час року;

Варіантів озеленення безліч, але пам`ятайте головне: ландшафтний дизайн саду потрібно чітко і кваліфіковано вирішити в єдиному стилі, і тоді майбутній сад подарує Вам гармонію і красу.
Проект, виконаний професіоналами, дозволить вам заздалегідь передбачити всі ймовірні помилки озеленення, тим самим знизити ризик того, що рослини не адаптуються на новому місці.