Як створити сад своєї мрії

07.03.2023

Кажуть, що для того, аби оцінити інтер`єр, в ньому потрібно пожити хоча б 5 років. За цей час Ви побачите всі нюанси свого помешкання і зрозумієте, що можна було зробити краще (ось ці дверцята на кухні треба було дати чуть-чуть лівіше, ця поличка зависока, важко дотягуватись кожного разу, коли треба дістати келихи, червоний колір для фасадів занадто насичений, а розетка за дверима виявилась зовсім не функціональною). Але якщо пройшло кілька років і Вам і надалі тут зручно, затишно, комфортно, то інтер’єр вдався).

А як зрозуміти чи правильно і зручно Ви облаштували простір біля Вашого будинку? Як оцінити Ваш сад? Як зрозуміти, що все вдалося? Десь так само, як і з інтер`єром….але ще складніше)))))

Сповна ми зможемо оцінити сад тільки з часом. І 5 років це мінімальний час, після якого можна говорити про нюанси, недоліки і давати оцінку. Хоча деякі моменти буде видно вже через рік. Через 10, 20 років Ваш сад буде виглядати зовсім по іншому. Коли підростуть усі дерева, які Ви купили маленькими в садовому центрі, коли розквітне нарешті Ваша магнолія, коли квітники порозростаються до самої доріжки, коли ліани заплетуть усі трельяжі, які для них поставили, тоді Ви зможете побачити ваш сад у всій красі) І от наскільки це все через 5, 10, 20 років буде вам подобатись - настільки і вдалим вийшов Ваш сад.
Але йдеться не тільки про красу, йдеться також про зручність, ергономіку, функціональність. Чи Вам зручно ходити по цих доріжках? Вони не завузькі? Чи Вам достатньо місця для парковки? Альтанка не затінена занадто? В ній усі поміщаються? Чи на цьому схилі Ви можете покосити газон, чи ухил завеликий і косарку доводиться штовхати великими зусиллями? А ця зелена скульптура Вам і досі подобається чи може заберемо її і заховаємо подальше?)))

Ну і звичайно чи добре тут вашим рослинам? Не тісно? Можливо тут треба трішки прорідити посадку? Чи не посохли певні рослини? Чи композиції виглядають так, як на проекті? Чи Ви саме так собі все уявляли?
Тому усі ці нюанси треба по максимуму врахувати на етапі проектування. Чим краще ми продумаємо все функціонально, тим зручнішим і комфортнішим буде наш простір. Чим детальніше ми підберемо асортимент рослин, продумаємо усі нюанси - від тепму росту рослин до потреби в грунті, тим краще рослини будуть себе почувати в саду і тим простіше буде за ними доглядати.
І найголовніше – не забуваємо, що сад – це живий організм. Рослини ростуть, змінюють свій вигляд. Весною цвітуть, восени скидають листя. І з кожною новою весною Ваш сад уже не буде таким, як раніше. І з кожним роком він буде змінюватись.

Фахівці ландшафтного дизайну завжди допоможуть Вам у цій справі. Вони врахують всі особливості ділянки, Ваші побажання щодо рослин і в результаті Ви отримаєте сад, який буде тішити Вас багато- багато років.
Тож нехай Ваші садові простори будуть гармонійними, комфортними, затишними навіть через 5, 10, 20 років)))