Озеленення присадибної ділянки: газони і дерева

Після того як отримується на руки проект з робочими кресленнями виникає питання: з чого розпочати роботи. Спершу йдуть підготовчі роботи, для того щоб розчистити фронт робіт. З ділянки збирається будівельне сміття, видаляються хворі та зайві дерева, проводяться санітарні різки, при потребі робиться доступ для заїзду важкої техніки. Після цього винищуються бур’яни на ділянці. В більшості випадків термін дії гербіциду після обприскування 2-3 тижні, в залежності від погодних умов. Слід також звернути увагу на діапазон температури в якому діє гербіцид, а також через який час випадатиме дощ. Протягом цього періоду можна прокладати інженерні комунікації (системи поливу, освітлення та водопостачання до альтанки наприклад). На цьому етапі за необхідності прокладається система дренажу. Потрібно також вирішити чи закладається сітка від кротів, оскільки це впливатиме на черговість проведення земляних робіт. Якщо є необхідність завезення іншого ґрунту, то варто це зробити перед вкладанням доріжок. З наступним кроком можна вимощувати доріжки та площадки. При цьому необхідно зробити розбивку доріжок, встановити висоту та усі ухили для відведення води. Відповідно до цього по площі мощення встановлюються лотки та дощоприймачі, які відводять з ділянки воду.

Під доріжками бажано на всяк випадок вмонтувати закладні труби, в які при потребі можна буде прокинути водопровідні труби чи електрокабель. Згідно схеми мощення викладається візерунок доріжки або майданчика. Згодом коли всі роботи з мощенням завершені можна перейти до земляних робіт. Проводиться ряд агротехнічних заходів для покращення властивостей існуючого ґрунту. Попередньо завезена земля розвозиться поверх сітки від кротів шаром 7-10 см. Одночасно з цим виставляються на необхідний рівень зрошувачі систем поливу, а також клапанні бокси. Також потрібно визначитися який тип газону буде використовуватися: рулонний чи сіяний, оскільки при фінішному вирівнюванні ділянки в цих випадках різна висота ґрунту. Навезена земля обов’язково втрамбовується. Для відокремлення посадок від галявин з газоном використовують газонообмежувач.

Ділянки під посадки застеляють агроволокном та розміщують рослини. Таким чином формуються дерево-чагарникові групи. Агроволокно мульчують корою, деревною стружкою або кам’яною крихтою. Кінцевим етапом є газон. Він наче килим в будинку застеляться в останню чергу. Після цього ділянка прибирається від залишків матеріалів, відходів, відмивається бруківка та готується до здачі замовнику. Досить важливу роль в цьому відіграє післяпосадковий догляд за рослинами протягом щонайменше 2 тижнів.