Проектування ландшафтного дизайну

Першою сходинкою для красивого саду біля Вашого будинку є проект ландшафтного дизайну. Однак не кожен розуміє для чого він потрібен. Досить часто від замовника можна почути, що це зайва річ, яка спрямована тільки для того, щоб на ній міг заробити ландшафтний дизайнер. Наведемо аргументи від нашої студії ландшафтного дизайну «Bellweder», які підкреслять важливість розробки проекту. Є три питання, які найбільше цікавитимуть Вас, як замовника послуг:

  • Що Ви отримаєте в кінцевому результаті?
  • Скільки на це потрібно коштів?
  • Скільки на це потрібно часу?

Відповідь на ці питання ландшафтний дизайнер зможе дати тільки на основі проекту саду.

Що повинен містити проект ландшафтного дизайну?

Робота над проектом розпочинається з виїзної консультації на ділянку. Це найефективніший спосіб скласти уявлення про місцевість, майбутню стилістику саду та тих, для кого він проектуватиметься. Найважливіше тут – це зрозуміти вподобання замовника, його спосіб життя, кількість членів сім’ї, їх вікову категорію, зайнятість. Тільки після цього можна переходити до оцінки «технічних умов ділянки». В першу чергу встановлюються контури та межі ділянки з розмірами, наносять на план існуючі споруди та насадження. Значно пришвидшити роботу на цьому етапі може документація на ділянку чи будівлі на ній (якщо вона відповідає дійсності). Згодом вивчається стан існуючих зелених насаджень, комунікації, тип ґрунту, водний режим, освітлення ділянки, зовнішнє середовище. Після збору необхідної інформації про ділянку розпочинається робота в офісі над опрацюванням отриманих даних. Ділянка викреслюється на комп’ютері в спеціалізованих програмах та розробляється опорний план для подальших креслень. Спершу йде пошук загальної ідеї саду, концепції ландшафтного дизайну. На основі ідеї розробляються перші ескізні начерки. Складається певний список того, що ми хочемо на ділянці бачити: газон, квітник безперервного цвітіння, альтанка, декоративна водойма, грядки на пряні трави і т.д. Потім всі ці елементи групуються в певні функціональні зони, які між собою з’єднуються доріжками. В результаті ми отримуємо перші ескізи плану ділянки з розташуванням основних елементів озеленення. Іноді такі перші варіанти можуть супроводжуватись кількома видовими точками. З цим матеріалом проводиться наступна зустріч із замовником, на якій презентується концепція ландшафтного дизайну саду та проводяться корективи з врахуванням його зауважень. В результаті ми отримуємо затверджений генплан, на якому розміщуються основні елементи озеленення: квітники, газони, доріжки, водойми, альтанки та інші малі архітектурні форми. На основі нього розробляється пакет робочих креслень для бригад з озеленення та благоустро. В основу робочої документації входить:

Розбивочне креслення – основна мета якого – нанести усі розміри для розмітки доріжок, майданчиків, та інших елементів озеленення, щоб їх можна було винести в натуру.

Дендроплан – план на якому розміщено усі схеми посадок рослин на ділянці, деревно-чагарникові групи. Вони супроводжуються нумерацією, яка в асортиментній відомості відображає назву кожної рослини українською та латинською мовами, кількість рослин а також їх розмір. Деякі дрібні клумби чи альпійські гірки потребують детального окремого креслення.

Посадкове креслення – розробляється на складних ділянках, на яких потрібно прив’язати посадкові ями для рослин.

План мощення – розробляється для будівельних бригад, переважно бруківщиків, на якому вказуються візерунки мощення, типи будівельних матеріалів, а також на їх основі підраховується кількість будівельних матеріалів (кількість поребриків, кількість бруківки по кольорах та видах), площі замощення.
Вертикальне планування – в більшості випадках розробляється на складних рельєфах, де потрібно проектувати сходи, тераси , та організовувати поверхневий відвід води.

Схема освітлення – схема на якій розміщені по ділянці основні точки підсвітки та їх типи (функціональне чи декоративне). Розраховується кількість необхідних ліхтарів.

Схема системи поливу – відображає основні місця, які поливатимуться. З її допомогою ділянка поділяться на окремі зони для поливу, в залежності від джерела водопостачання та необхідних витрат води. На її основі проводиться підрахунок всіх комплектуючих та вартість робіт з поливу.
Деякі елементи ландшафтного дизайну потребують окремого проекту. Це може бути проект водойми, підпірної стінки, сходів, тераси, індивідуальних опор на рослини і т.д.

Кошторис з озеленення – розробляється на основі робочих креслень. Містить кількість необхідних матеріалів, їх вартість, вартість виконання робіт, а також порядок виконання робіт, який узгоджується з іншими працюючими бригадами (якщо такі є) та графік виконання робіт.
Робочі креслення також є основою для виконання 3D візуалізації дизайну Вашого саду, яка свого роду є відображенням кінцевого результату роботи.

Таким чином проект ландшафтного дизайну дає чітку відповідь на три основні ключові питання: скільки коштує озеленення, скільки часу займає реалізація та що ми отримаємо в результаті. Студія ландшафтного дизайну Bellweder за доступними цінами допоможе Вам спроектувати сад, який відповідатиме Вашим потребам.